Önlemek Ve Korumak
Önlemek Ve Korumak

EN İYİ TEDAVİ ÖNLEMEK VE KORUMAKTIR.

Diş fırçalama alışkanlığının erken yaşlarda kazanılması, şekerli ve asitli yiyecek içeceklerden uzak durularak yapılan dengeli beslenmenin diş çürüklerini önlemedeki başarısı kanıtlanmıştır.

Koruyucu ve önleyici yöntemler;

Fissür örtücüler, özellikle çürüğe yatkın bireylerin altı yaş dişlerinin çiğneme yüzeylerindeki çukurcukların dolgu benzeri malzemelerle kapatılarak, yüzeyin düzleştirilmesidir. Bu işlemle yüzeyde yiyecek ve bakteri tutulumunun azaltılması amaçlanmaktadır. Unutulmamalıdır ki ağız hijyenine özen gösterilmezse çürük diğer yüzeylerden başlayacaktır.

Flourid uygulaması, kavitesi  oluşmuş görünen çürüklerde değil henüz oluşmakta olan mikroskopik veya beyaz çürük denilen çok başlangıçtaki çürüklerde etkili olduğu gösterilmiştir. Çürük oluşumu veya madde kaybı ağız içinde phnin  düşmesi ile element düzeyin de  her an devam etmektedir eğer kayıp maddeler iç ve dış etkenler ile yerine konulamıyorsa çürük zamanla ağızda gözlenmektedir.  Florid bu aşamada görev almakta mikroskopik olarak oluşan madde kayıplarını dişlere bağlanarak gidermektedir. Günümüz de kabul gören çeşitli florid uygulamaları vardır.   

İLETİŞİM

Adres : Metin Kasapoğlu Cad. Küçükkaya Sitesi
A Blok No:30 Daire : 8
Muratpaşa / ANTALYA
T :0242 322 00 14
E : beyazklinik@hotmail.com
Sosyal Medyada Takip Edin